Jdi na obsah Jdi na menu

Ženský víkend v Prostějově

O víkendu 4. - 5. května se tým žen zúčastnil baráže o I. ligu žen, pořádané v Prostějově.  Ač to s počtem hráček před víkendem vypadalo všelijak, nakonec se poskládal tým plný bojovnosti a odhodlání vyhrát.

V prvním zápase jsme narazili na silného soupeře z Rožnova. Než jsme se vzpamatovali, vstřelil soupeř rychlý gól a my museli od začátku dotahovat. Stav 1:2 po dvou třetinách nám dával naději na výhru, avšak soupeřova brána se stala nedobytnou. Když v desáté minutě třetí třetiny soupeřky opět odskočily na rozdíl dvou gólů, bylo o výsledku rozhodnuto. Náš první zápas skončil porážkou 1:4 od pozdějšího vítěze baráže. Ve druhém zápase nás čekal naopak soupeř nejlehčí – domácí Prostějov. Lavička naplněná třemi útoky vyzařovala respektem, avšak kvantita ještě neznamená kvalitu.  Zápas byl dlouho přetahovanou o vedení, po dvou třetinách svítilo skóre 3:3. Povzbuzeny trenéry jsme se do třetí třetiny vrhly se silnější vůlí vyhrát a zápas brzy zlomily ve svůj prospěch. Důležité tři body jsme získali výhrou 6:3. Po sobotě jsme tedy byli na předposlední příčce, avšak s nadějí na přímý postup.

V neděli nás na úvod čekal souboj s Hattrickem, se kterým jsme celou sezónu soupeřili o první místo v lize. Utkání nabídlo pěkné akce, oboustranný tlak na bránu, souboje do těla z obou stran i trestné střílení. Zápas měl obvyklý průběh jako v sezóně. Po dvou třetinách bylo vyrovnané skóre se šancí vyhrát pro oba týmy. Bohužel Hattrick si přivezl o kousek větší formu než my a vrátil nám porážku z boje o první místo v ligové tabulce. Hned v první polovině třetí třetiny odskočil na rozdíl dvou gólů a od té doby skvěle bránil. Nám se již nepodařilo srovnat a zápas nakonec skončil zaslouženým vítězstvím Hattricku 6:3. Touto prohrou nám utekla možnost postoupit do první ligy přímo, a tudíž zbývalo bojovat o třetí příčku, která za jistých okolností bude též postupová.  Souboj s Opavou, která hrála, jako jediný z týmů v baráži, první ligu, sliboval úporný boj.  Z našeho týmu bylo od první minuty cítit velké odhodlání vyhrát.  První třetina skončila nerozhodným výsledkem 2:2, když Opava vždy dokázala odpovědět na náš vedoucí gól.  Ve druhé třetině se dostala poprvé do vedení. Netrvalo to dlouho a na naší straně došlo k vyloučení. Zdálo se, že Opava má velkou šanci zvýšit svůj náskok, avšak náš tým se nezalekl. Podařilo se nám v oslabení skórovat, a to hned dvakrát!  Na začátku třetí třetiny Opava dokázala ještě srovnat krok. V tu chvíli náš tým začal ještě více bojovat a bylo vidět, že chtěl vítězství více než soupeř. Podařilo se vstřelit ještě dva góly a třetí příčku v baráži jsme získali vítězstvím 6:4. Teď můžeme jen čekat, zda se nám místo v první lize uvolní, protože jsme prvním náhradníkem pro případný postup.

Tento víkend byl příjemnou tečkou na závěr vydařené sezóny. Děkuji celému týmu žen, trenérům, Hugovi, fanouškům i těm, co nám drželi palce na dálku a celý rok nás podporovali. Snad budeme v příští sezóně prvoligoví! J