Jdi na obsah Jdi na menu
 


Žákyně sehrály v neděli svůj druhý turnaj v lize mladších žáků

15. 10. 2012

   V neděli 14.10.2012 v Brně v hale Tesla Lesná odehrály žákyně svůj druhý turnaj v lize mladších žáků. Pro náš oddíl tradiční sportovní hala, kde odehrála své první zápasy většina hráčů našeho oddílu, kteří začínali v mládežnických družstev. Tentokrát již 4 generace žákyň našeho oddílu.

  První zápas sehrály s hráči FBI Líšeň, kde se první třetinu těžko rozehrávaly  a po chybách ji prohrály 0:7. Druhou třetinu se pomalu začaly rozehrávat a držet ze soupeřek tempo, přesto ji prohrály 0:5. V třetí třetině se však chytily a dokázaly ze soupeřem držet tempo. Dokonce se všem třem útokům povedlo vstřelit branku a třetina nakonec skončila 3:3.

  Ve druhém zápase nastoupili proti klukům s podobnou zkušeností, tedy se dal čekat vyrovnaný zápas. První třetina byla velice vyrovnaná a skončila 1:1. V druhé třetině si děvčata vytvářeli více a více šancí a dvě z nich proměnily. Díky tomu ji vyhrály 2:1 a převahu v zápase si přenesly i do poslední třetiny, kterou díky tomu vyhrály 3:1.

  Třetí zápas se zezačátku vyvíjel pro nás velice dobře. Technicky zkušenější tým kluků sice více držel míšek, ale díky jejich nekolektivní hře, kde hrál každý sám na sebe a výborným bráněním holek skončila první třetina 2:2 a druhá 1:2 pro kluky. V poslední třetina však kluci zlepšili svoji hru a začali si více nahrávat, za to na holkách se projevila únava a dělaly chyby, díky nimž soupeři dovolili vstřeliv v poslední třetina pět branek a třetina skončila 5:0.

   V posledním zápase děvčata nastoupila proti nejzkušenějšímu týmu turnaje a celkově celé soutěže, a to Sanasport Gullivers Sokol Brno, jejíž hráči hraji již od přípravky. Hned na začátku zápasu kluci vlítli na holky ve vysokém tempu a první branku vstřelili po 3 sekundách. Holky se pořád nemohly chytit a díky tomu prohrávaly v první minutě 4:0. Děvčata však zápas nevzdaly a začaly makat. Začali lépe bránit a i když branko-stroj nezastavily, ale alespoň výrazně zpomalily. První třetina skončila 0:8, druhá a třetí 0:4.

   Jako trenér hodnotím turnaj velice pozitivně. Turnaje se účastnilo 17 hráček z 19 možných, kde chyběla pouze jedna hráčka, která ale hrála ve stejnou dobu za dorostenku a jedna brankařka. Holky hrály opravdu naplno, snažili se a podaly neuvěřitelný výkon. Nabraly spoustu zkušeností a zase se posunuly o stupeň víš. Pokud jim nadšení zůstane, můžou dosáhnout podobných úspěchů jako jejich předchůdkyně.

FbC Aligators ZŠ Pozořice dívky – SK Fbc Líšeň   3:15

FbC Aligators ZŠ Pozořice dívky – Atlas ČKD Blansko   6:3

FbC Aligators ZŠ Pozořice dívky – FBŠ Hattrick Brno B   3:9

FbC Aligators ZŠ Pozořice dívky – Sanasport Gullivers Sokol Brno  0:16

Sestava: Denisa Jančíková 11, Kateřina Říčánková 3, Michaela Kozáková 3, Nikola Danielová 9,kapitánka Lenka Novotná 6, Lucie Honková 16, Petra Jeřábková 14, Lenka Stejskalová 13, Eva Filipová 17, Martina Lvová 7, Markéta Viktorinová 10, Klára Zítková 5, Ester Dvořáčková 2, Petra Filipová 4, Anna-Marie Nahodilová 8, brankařky Veronika Halsová 44 a Nikol Pehalová 1,

                                                                       Jaroslav Hála – trenér

zakyne.jpg