Jdi na obsah Jdi na menu

Žákyně na devátém turnaji v Hodoníně ve dvou družstvech

Devátý turnaj žákyň na turnaji mladších žáků 30.3.2013 v Hodoníně byl pro náš tým děvčat velice výjimečný. Jelikož družstvo itelligence Bulldogs Brno oznámilo neúčast na tomto turnaji, složili jsme jedno družstvo dívek za ně. Jedno družstvo dívek bylo „FbC Aligators ZŠ Pozořice“ bylo složeno s hráček ze ZŠ Pozořice a druhé „FbC Aligators ŠitPohTěš“ (Šitbořice, Pohořelice Těšany) bylo složeno především z hráček ze Šitbořic, z nich byly tři nejmladší, co hrály svůj první turnaj za žákyně, dále z Pohořelic a Těšan + jeden host z jiného klubu.

Jako první nastoupily holky ŠitPohTěš proti Znojmu. Zde se na začátek projevila nesehranost tohoto složeného týmu, a díky tomu po prvních dvou třetinách prohrávaly 0:4. V poslední třetině však zabraly a díky tomu si vytvořily spoustu šancí, z nichž dvě proměnily. Pomocí důrazného bránění žádnou další branku neobdržely. Další dva zápasy s Očovem a Dubňany probíhali podobně. Holky měly od začátku tlak a s Očovem dokonce vedly 3:1, ale nakonec nestačila fyzicky, bylo jich jen 8, a díky nedůraznému bránění a nezkušenosti brankařek se soupeři povedlo v obou zápasech ke konci zatlačit a obrátit zápasy na svoji stranu. Naše děvčata se sice snažila, vytvářela si nespočet akcí, ale nepřesnost střelby a někdy až přehnané kombinování jim nedovolilo vstřelit branku a tak oba zápasy prohrála.

Děvčata ZŠ Pozořice nastoupila k prvnímu zápasu proti klukům z Dubňan, kde předvedly od začátku velice pěknou hru. Projevila se jejich celoroční sehranost. Důrazně bránila a vytvářela si spoustu šancí, z nichž 5 využila. Soupeři se podařilo vstřelit jen 4 branky a díky tomu děvčata vyhrála. V druhém zápase proti Znojmu holky velice bojovaly, dokonce po první třetině vedly 2:1, ale důraznému Znojmu se povedlo vstřelit v druhé třetině dvě branky a ujali se vedení. Holky se snažily, vytvářely si šance, ale branku se jim v poslední třetině nepovedlo vstřelit branku a zápas prohrály.  Zápas s Očovem byl velice vypjatý, hra se přelévala ze strany na stranu, bylo vidět hodně šancí. Děvčata bojovala a suprově bránila a díky tomu dostala jen 3 branky a díky pěkným kombinacím se jim i 3 branky povedlo vstřelit. Šancí bylo více, ale někdy přehnanou individuální hrou a nepřesnou střelbou se jim další branku vstřelit nepovedlo a zápas skončil remízou.

Asi nejočekávanějším zápasem byl střet dvou našich dívčích týmů FbC Aligators ZŠ Pozořice a FbC Aligators ŠitPohTěš. Ještě další perličkou bylo, že trenéři si sedli za holky na tribunu a nijak nezasahovali do zápasu a koučování nechali na holkách. Zápas byl velice vyrovnaný, plný pěkných akcí a pohledného florbalu. Tým ŠitPohTěš byl více kombinační a jak v předchozích zápasech někdy až moc, za to tým ZŠ Pozořice byl zase někdy, až přiliž individualistický. Zápas se blížil ke konci a stav byl 3:3. Tým Pozořic si však v závěru vzal time a odvolal brankařku na poslední minutu zápasu. Bohužel se jim tento hazard nevyplatil a dostaly branku do prázdné brány a zápas prohrály. Každopádně má náš obdiv.

Jako trenér bych tento turnaj zhodnotil jako velice povedený. Holky dostaly možnost si více zahrát než obvykle. V týmu ŠitPohTěš si zahrály i tři elévky úplně poprvé, a to dvě hráčky a brankařka. Holky se florbalem bavily, vzájemně si fandily a celý turnaj si užily. Herně se zase o kousek posunuly. Když srovnám jejich letošní první turnaj a tento, udělaly neuvěřitelný pokrok. A pokud budou v tomto nasazení pokračovat, velké úspěchy je ještě čekají.

Sestava:

FbC Aligators ZŠ Pozořice dívky: Anna-Marie Nahodilová 8, Martina Lvová 7, Lucie Honková 16, Markéta Viktorinová 10, kapitánka Lenka Novotná 11, Kateřina Řičánková 3, Eva Filipová 17, Klára Zítková 5, Petra Filipová 4, Petra Jeřábková 14 a brankařka Nikol Pehalová

FbC Aligators ŠitPohTěš (dres CK Topinka): Gabriela Jará 4, Nikola Danielová 9, Simona Dvořáková 10, Kateřina Slezáková 17, Lenka Stejskalová 22, Kateřina Vokálová 6, Ivana Hofferíková 12, Tereza Krupicová 19 a brankařky Veronika Halasová a Jitka Kurdiovská