Jdi na obsah Jdi na menu

Starší žáci FbC Aligators BoleradiceMoutnice dovezli očekávané 3 bod

V sobotu 17. března nastoupili starší žáci Aligátorů k dalším 2 utkání Jihomoravské ligy starších žáků. Zápasy se odehrávali v překrásné hale v Hodoníně. Utkali se postupně s itelligence Bulldogs Brno a TJ Sokol Lanžhot. Sestava družstva byla oslabena o výborného obránce Petra Oprchala a dlouhodobě zraněného Pavla Halase. V obraně chyběl Aligátorům také Luděk Dohnálek.

Do prvního zápasu proti itelligence Bulldogs Brno vstupovali Aligátoři s respektem, protože v minulém utkání utrpěli debakl 0:15. Bohužel už při předzápasové přípravě bylo vidět, že někteří hráči nemají svůj den.

Již od první vteřiny bylo vidět, kdo je na hřišti pánem. Hráči Aligátorů byli pouze kužely, kolem kterých hráli soupeři. Již ve druhé minutě byl stav 0:2 a to ještě brankář FbC Aligators předvedl několik výborných zákroků. Po první akci Aligátorů trefil Thomas Jakubec brankovou konstrukci, ale to byla na hodně dlouho dobu poslední akce. Většinu první třetiny byla střela za střelou ze strany itelligence Bulldogs Brno. Hráči Aligátoru pouze stáli a dívali se, co že se to na hřišti děje. Brankář Vít Soukup dělal, co mohl, ale i tak byl stav po první třetině 0:9. Hráči Aligátorů působili naprosto odevzdaným dojmem a realizační tým neměl šanci s tím cokoli udělat.

Druhá třetina byla stejná jako první. itelligence Bulldogs Brno nádhernými akcemi bavil diváky. Zápas byl naprostá exhibice. Jediný hráč, který se občas dotkl míčku, byl brankář, ostatní pouze nevěřícně hleděli. Morálka u hráčů v poli Aligátorů už v té době byla na bodě mrazu a u brankáře velmi rychle klesala s narůstajícím brankovým rozdílem. Stav po 2. třetině byl 12:0, ale tomu napomohla dohoda po první třetině, že se bude hrát hrubý čas, protože nebylo ohledně výsledku co řešit.

V poslední třetině utkání vyslali Aligátoři první statistiky zaznamenanou střelu na branku, která skončila v pravém horním rohu branky soupeře. O tento nádherný gól z poloviny hřiště se postaral Thomas Jakubec po nahrávce Daniela Urbana. Stav byl v té době 1:12. Hned o pár vteřin později si vytvořili Aligátoři další akci, kterou ukončil hvizd rozhodčího, protože před zakončením do prázdné branky itelligence Bulldogs Brno zachránil obránce „závorou“ na hůl Thomase Jakubce. Faulovaný hráč se postavil k trestnému střílení, které druhou střelou na branku v celém utkání ze strany FbC Aligators. proměnil a snížil na 2:12. Následně itelligence Bulldogs Brno přidali ještě další branky a konečný stav byl 2:15.

Konečný výsledek:

FbC Aligators BoleradiceMoutnice vs. itelligence Bulldogs Brno 2:15

Do druhého zápasu vstupovali Aligátoři proti TJ Sokol Lanžhot v roli favorita. Nejenže ho v prvním zápase porazili, ale také soupeř měl pouze jednoho hráče na střídání.

Od první minuty plnili hráči FbC Aligators roly favorita. Ve druhé minutě otevřel skóre zápasu Thomas Jakubec po asistenci kapitána Pavla Goliáše. Na další branky se nečekalo dlouho, když se dvakrát rychle po sobě prosadil Pavel Goliáš. Na první mu asistoval Thomas Jakubec, na druhý David Skřička. V 7. minutě se prosadil podruhé v utkání Thomas Jakubec po nahrávce od Pavla Goliáš. 11 vteřin před koncem se prosadil i TJ Sokol Lanžhot. Stav 4:1 po první třetině.

Začátek 2. třetiny byl hodně podobný začátku utkání Ve druhé minutě se prosadil opět Pavel Goliáš, který uzavřel hattrick v utkání. Asistoval mu Dominik Janoušek. Nedlouho potom se prosadil Marek Vetr, kterého nádhernou křižnou přihrávkou našel velmi snaživý Matěj Lauterbach. V 6. minutě se trefil David Skřička po nahrávce svého kapitána. Stav po této brance v polovině utkání byl 7:1. V této chvíli se osmělili i soupeři z TJ Sokol Lanžhot, když snížili na 2:7. Následně hráli Aligátoři přesilovku, kterou využil po nádherné nahrávce Thomase Jakubce Pavel Goliáš. Pak se trefil opět soupeř a stav byl na konci druhé třetiny 8:3.

Na začátku závěrečné třetiny se hosté snažili zdramatizovat utkání, když v úvodu vsítili 2 podobné branky a stav byl 5:8. FbC Aligators se nenechali rozhodit, a když šel soupeř díky přestupku na trestnou lavici, tak potvrdili druhou využitou přesilovkou v utkání zisk 3 bodů díky brance Pavla Goliáše po asistenci Thomase Jakubce.

FbC Aligators BoleradiceMoutnice vs. TJ Sokol Lanžhot 9:5

Komentář trenéra družstva FbC Aligators BoleradiceMoutnice Josefa Kopečka:

„Pokud někdo neví, jak vypadá hra, kdy jeden tým má svázané ruce i nohy respektem a bázní k soupeři, udělal velkou chybu, že se nezúčastnil zápasu Aligators versus itelligence Bulldogs Brno. Bohužel my jsem byli ten tým, který se jenom bránil a za celý zápas trefil 2x soupeřovu branku, musím však podotknout, že v tomto zápase jsme měli 100% úspěšnost a jak si jistě sami spočítáte 2 střely na bránu znamenaly 2 góly. Další komentář k tomuto utkání je úplně zbytečný. Prostě výborná hra ze strany soupeře a z naší strany ustrašený a nevýrazný výkon znamenal prohru 15:2. Druhý zápas s týmem z Lanžhota se hned od začátku vyvíjel úplně v jiném duchu. S prvním hvizdem rozhodčího jsme převzali iniciativu a našim klukům se hrálo o poznání lépe. Navzdory drobným chybám v rozehrávce i útoku jsme si nenechali od soupeře diktovat způsob ani tempo hry. Soupeř hrál pouze v šesti a i tím nám velmi ulehčil zhostit se úlohy favorita v tomto zápase úspěšně. Naše výhra 9:5 hovoří za vše. Na závěr podotýkám, že i přes výhru v druhém zápase naši kluci neměli dnes svůj den. Zapomeneme na to, co bylo, poučíme se z chyb a musíme se co nejlépe připravit na poslední turnaj letošní sezony, který proběhne v dubnu v Lužicích. Závěrem bych chtěl poděkovat soupeřům za zápas.“