Jdi na obsah Jdi na menu

Starší žáci FbC Aligators BoleradiceMoutnice dovezli 1 bod

V sobotu 9. března nastoupili starší žáci Aligátorů k dalším 2 utkání Jihomoravské ligy starších žáků. Zápasy se odehrávali v krásné hale v daleké Jedovnici. Utkali se postupně se Sanasport Gullivers Sokol Brno I a SFK Slovácko – FATR Dubňany. Sestava družstva byla oslabena o výborné střelce Davida Skřičky a dlouhodobě zraněného Pavla Halase. V obraně chyběl Aligátorům Luděk Dohnálek.

Vzhledem k postavení v tabulce, vstupovalo družstvo FbC Aligators do prvního utkání jako předem poražené. Hráči ale vstupovali do zápasu s tím, že konečně chtějí prolomit prokletí letošní sezóny a porazit tým z čelních příček.

Hráči Gullivers od začátku utkání ukazovali, proč patří k nejlepším týmům v lize. Aligátoři od začátku hlavně bránili a jejich brankář Vít Soukup měl plné ruce i nohy práce. První branka padla v 5. minutě a soupeři z Brna se ujali vedení. Nedlouho poté zvýšil náskok na 2:0 a zdálo se, že zápas skonči rozdílem třídy. V té době se ale hráči FbC Aligators zvedli a vyrovnali hru. Hlavní když byla na ploše první lajna, tak byla vidět. Dostávala se i do velkých šancí, ale brankář soupeře stále držel čisté konto. První třetina tak skončila 0:2.

Druhá třetina začala pro Aligátory výborně, když hned ve 29. vteřině snížil na rozdíl jedné branky kapitán Pavel Goliáš po nahrávce Thomase Jakubce. Od této doby to na hřišti nevypadalo na florbal, ale na boj. Oba týmy bojovali o každý milimetr hrací plochy a do zakončení se moc nedostávali. Stav po druhé třetině byl 1:2 a dal se očekávat zajímavý konec utkání.

Poslední třetina začala drtivým tlakem soupeřů z Brna, kteří zasypali branku několika výbornými střelami, ale stav zůstal nezměněn. Pak se dostali do hry i Aligátoři, kteří ale 2 svoje dobré šance nevyužili a pak toho litovali. V 9. minutě totiž Sanasport Gullivers Brno zvýšil opět na rozdíl dvou branek a naděje na remízu pomalu odplouvaly. Poslední hřebíček do rakve FbC Aligators zatloukli Gulliveři ve 12. minutě, když uzavřeli stav utkání na 1:4.

Konečný výsledek:

FbC Aligators BoleradiceMoutnice vs. Sanasport Gullivers Sokol Brno I 1:4

Ve druhém utkání nastoupili Aligátoři proti přímému konkurentovi v tabulce z Dubňan. Minulé utkání těchto dvou soupeřů poznamenala nesportovní hra ze strany soupeře. Aligátoři doufali, že se bude hrát úplně jiné utkání, ale se stejným konečným výsledkem.

Zápas byl od prvních sekund utkání velmi atraktivní z obou stran. Hned v první minutě se tým Dubňan ujal vedení. Následně se ale dokázali prosadit i Aligátoři, když nejprve na začátku 3. minuty vyrovnal Dominik Janoušek po nahrávce Pavla Goliáše a následně Pavel Goliáš vstřelil branku, která znamenala obrat v utkání. Aligátoři následně mohli přidat další branky, ale Thomas Jakubec neměl svůj den, a v rozhodující chvíli mu vždy míček uskočil z čepele. Toho využily Dubňany, když v 7. minutě vyrovnali stav na 2:2. Poslední slovo ale v první třetině měl opět kapitán Pavel Goliáš, který poslal svůj tým opět do vedení, asistoval mu Petr Oprchal. Stav po 1. třetině 3:2.

Druhá třetina byla soubojem brankářů. Oba předvedli velké množství výborných zákroků a drželi stav utkání na rozdílu 1 branky. Až v 11. minutě se opět prosadil Pavel Goliáš, který tak uzavřel hattrick u utkání. Nahrával mu Daniel Urban. Toto si ale nenechal soupeř líbit, a ještě před koncem snížil opět na rozdíl jedné branky. Stav po 2. třetině byl 4:3. Vzhledem ke stavu utkání, se dala očekávat velmi zajímavá poslední třetina.

Hned na začátku třetiny musel za cenu trestného střílení hasit šanci soupeře Daniel Urban. Soupeř nájezd s přehledem proměnil a stav byl vyrovnaný na 4:4. V té chvíli provedl realizační tým FbC Aligators změnu v sestavě. Své pozice si vyměnili Petr Oprchal a Dominik Janoušek. Tato změna se ukázala jako výborný tah. Na své nové pozici se Petr Oprchal zítra osmělil. V 8. minutě poslal svůj tým do vedení, když dorazil střelu Thomase Jakubce, který si tedy připsal asistenci. Zápas se pomalu chýlil ke konci a stav byl pro Aligátory stále příznivý. Bohužel v 11. minutě ztratila obrana míček ve vlastním rohu a následně po pěkné nahrávce dokázal soupeř vyrovnat na 5:5. Hráči FbC Aligators z toho byli velmi zklamáni, ale mohlo být i hůře. Pár vteřin po srovnávací brance dostal totiž Pavel Goliáš dvouminutový trest, který byl až do konce utkání. Soupeř z Dubňan si už ale žádnou velkou šanci v přesilové hře nevypracoval, a výsledek utkání skončil remízou.

FbC Aligators BoleradiceMoutnice vs. SFK Slovácko – FATR Dubňany 5:5

Komentář trenéra družstva FbC Aligators BoleradiceMoutnice Josefa Kopečka:

„Mohlo by se zdát, že zisk "pouhého jednoho bodu" je odrazem našeho selhání v mnoha aspektech florbalových dovedností, osobními chybami hráčů počínaje a chybnými rozhodnutími trenéra konče. Musím však podotknout, že jsme nastupovali ve velmi oslabené sestavě. Dva z našich výborných útočných hráčů David Skřička a Pavel Halas s námi bohužel nemohli jet a náš nejlepší střelec a technicky velmi zdatný hráč Thomas Jakubec nastupoval po čtrnácti denní nemoci a nebyl proto schopen podat stoprocentní výkon. Museli tedy logicky přijít změny v sestavě a někteří hráči hráli na postech, na které nejsou zvyklí. Tím nechci omlouvat ani hráče, ani sebe. Určitě některá moje rozhodnutí byla diskutabilní, a pokud si každý z hráčů sáhne do svědomí, jistě nějakou tu svoji chybičku ve hře najde. Ale i tak si myslím, že prohrát se třetím týmem tabulky Gullivers Brno 1:4 není ostudou. V dalším utkání proti nám nastoupil náš neoblíbený tým, hráči Dubňan. Sehráli jsme s nimi velmi vyrovnaný souboj a tudíž remíza 5:5 je dle mého názoru spravedlivý výsledek. Na závěr musím vyzdvihnout našeho skvělého gólmana Vita Soukupa za jeho super zákroky, kterými nás často držel nad vodou a dával hráčům motivaci do další hry.“