Jdi na obsah Jdi na menu
 


Starší žáci a dorostenci FbC Aligators si zahráli přáteláky proti výběru dívek

27. 3. 2013

Dne 24. března odehráli starší žáci a dorostenci přáteláky. Tyto zápasy se odehráli v rámci soustředění regionálního výběru žákyň (roč. narození 1998 a mladší) a dorostenek (roč. narození 1996 a mladší). Obě akce se uskutečnily ve Slavkově u Brna. Starší žáci nastoupili proti výběru žákyň, který byl rozdělen na 2 týmy. Postupně se utkali s oběma z nich.

V obou zápasech panovala dobrá atmosféra. Za výběr žákyň nastoupily i některé hráčky oddílu FbC Aligators, což zvýšilo rivalu těchto zápasů mezi hráči. Na obou lavičkách dokonce proti sobě nastoupili trenéři stejného oddílu. Oba zápasy vyhráli starší žáci, kteří pouze jedenkrát inkasovali. Po zápasech panovala velká radost hlavně v důsledku toho, že se střelecky prosadili i sváteční střelci Aligátorů – Tomáš Kaderka, Luděk Dohnálek a v poslední době velmi snaživý a bojovný Matěj Lautrbach.

Komentář trenéra družstva starších žáků FbC Aligators Josefa Kopečka:

„Moc mě potěšila naše pohledná hra, plná krásných přihrávek a gólových šancí.“

 

Po zápase starších žáků následoval přátelák smíšeného družstva starších žáků a dorostenců, kteří nahradili původně pozvané družstvo žen FbC Aligators, proti širší nominaci regionálnímu výběru Jihomoravského a Zlínského kraje dorostenek. První lajnu smíšeného družstva vytvořilo družstvo dorostenců, druhá lajna byla tvořena staršími žáky. Kromě první minuty přáteláku, kdy se smíšeného družstvo rozkoukávalo a výběr využil svoji dobrou rozcvičku, nebylo o vítězi pochyb. Dorostenky za celý zápas vystřelily na brankáře Vítka Soukupa pouze 2 rány. Smíšené družstvo si vytvářelo jednu šanci za druhou, které jen s obtížemi likvidovaly soupeřovi brankářky. Stejně jako v předchozím zápase se utkání odehrávalo v poklidném tempu. Za dorostenky nastoupily i hráčky oddílu FbC Aligators.

Komentář trenéra FbC Aligators Šlapanice Klobouky Milana Veselého:

„Úvodem bych chtěl poděkovat za pozvání na přátelák. Pochvalu a poděkování si zaslouží i dorostenci, kteří přes počáteční, ne zrovna velké nadšení, přijeli, i když předchozí den hráli svou ligu. Kluci si to užívali a hráli pro radost. Prostě zajímavé zpestření. Jsem rád, že se prosadilo hodně hráčů z pole. Nejsem odborník na dívčí florbal, ale ukázalo se, že rozdíl ve stejné věkové kategorii holek a kluků je enormní. Dost mě překvapilo a hlavně zklamalo, že oproti minulo ročnímu přáteláku, si dorostenky nevytvořily vůbec nic, a kromě brankářek a 2-3 hráček v poli neukázali ve hře vůbec nic “

24.3._pratelak_st-dorost.jpg