Jdi na obsah Jdi na menu

Sladká tečka na závěr

Na poslední turnaj základní části sezóny odjížděly do Znojma ženy FbC Aligators s vědomím, že jistotu vítězství v soutěži a tím i účasti v baráži o první ligu jim zajistí jen maximální bodový zisk. Napjaté očekávání ještě umocnil fakt, že tři zápasy v jednom dni jsme letos ještě neabsolvovali, a nejtěžšího soupeře (Uherský Brod), který měl ještě teoretickou šanci nás v tabulce předběhnout, jsme měli na programu až úplně na závěr.

První dvě utkání měla jednoznačný průběh, Znojmo sice odehrálo nejlepší turnaj v sezóně, porazilo Uherský Brod a sahalo po remíze s Židenicemi, ovšem naše obranná činnost fungovala takřka bezvadně a prakticky nepouštěla domácí hráčky do šancí. Výsledkem byla jasná výhra a první nula v sezóně pro Aničku Halasovou. Druhý soupeř z Lanžhota proti nám nastoupil s nesmyslně otevřenou obranou, na což také patřičně doplatil, už po první třetině totiž prakticky nebylo co řešit. S přehledem řešená přečíslení znamenala dílčí skóre 7:1 a v závěru utkání pak dokonce 12:3.

Utkání s Uherským Brodem bylo jednoznačně nejtěžší, protivníkova tvrdá hra podpořená stabilním výkonem gólmanky nám nikdy moc neseděla a po většinu zápasu tomu tak bylo i tentokrát. Rychlé vedení 3:0 sice naznačovalo hladký průběh. Soupeř se ale ve druhé třetině vzchopil, snížil na rozdíl jediné branky a chvílemi sahal i po vyrovnání. Pak si ale vzala slovo Klára Nováková, parádně zakončeným sólem vrátila na naši stranu nejen dvoubrankové vedení, ale i potřebný klid a sebedůvěru. Třetí třetina už byla opět jasnou záležitostí.

Ženské družstvo tedy dokázalo vyhrát svou soutěž a (pravděpodobně) v prvním květnovém víkendu se bude pokoušet proniknout skrz baráž zpátky do první ligy, která by mu rozhodně slušela. Pochvalu za celou sezónu zaslouží celý tým, zejména v klíčových zápasech prokázal pracovitost, týmového ducha, odhodlání jít za úspěchem i tolik potřebnou psychickou odolnost. Snad mu to všechno vydrží i do baráže, držte palce!

Aligators – Znojmo 8:0… branky: Lenka Nováková 3, Bára Klementová, Jindra Žáčková, Verča Palánová, Iva Tomanová, Jana Pražáková

Aligators – Lanžhot 12:3… branky: Jana Pražáková 4, Lenka Nováková 3, Klára Nováková 2, Verča Palánová, Jindra Žáčková, Eva Motáňová

Aligators – Uherský Brod 8:3… branky: Lenka Nováková 4, Jindra Žáčková 2, Klára Nováková, Maruška Kaňová