Jdi na obsah Jdi na menu

Nově tvořené družstvo juniorů vybojovalo na Očov Cupu v Hodoníně 3. místo

V sobotu 16. června se podruhé sešlo nově složené družstvo juniorů FbC Aligators na mužském turnaji Očov Cupu. Tým se tvoří z bývalých dorostenců FbC Aligators a SFK Slovácko. V dresech aligátorů se na turnaji představilo 12 hráčů do pole a 2 brankáři.

V prvním zápase se FbC Aligators postavilo proti favoritům turnaje, týmu Piráti z Cáru, ve kterém se představilo několik hráčů prvoligové Hattricku Brno.

Začátek vypadal pro juniory Aligátorů velmi dobře. Do 5. minuty byl stav bez branek. Následně Piráti vstřelili 2 rychlé branky. Od té doby se hrál otevřený florbal, kde hlavním cílem bylo vstřelit více branek než soupeř. Hlavně brankář Pirátů byl v plné permanenci, protože se na něj valil jeden útok Aligátorů za druhým. Konečný stav byl 6:4 pro Piráty z Cáru. Nutno podoktnout, že polovina hráčů vítězného týmu nehrála ani na 50 procent.

Konečný výsledek:

FbC Aligators vs. Piráti z Cáru 4:6

Do druhého zápasu vstupovali Aligátoři s tím, že pokud chtějí postoupit do semifinále, tak musí tým HBC Rigum Hodonín porazit.

Zápas byl od začátku ve výborném tempu. Oba soupeři jeli na plné obrátky. Ve hře bylo plno tvrdých soubojů a bylo vidět, že jde o hodně. FbC Aligators se dostali do vedení 2:0, což ještě více vyostřilo souboje ve hře. Následně nařídil rozhodčí pro tým Hodonína trestné střílení, které sice střelec proměnil, ale dopustil se při tom přestupku, a branka nebyla uznána. Zápas začal gradovat. K herním soubojům se přidal občas i ten slovní. Hodonín dokázal ve druhé polovině snížit na 1:2. Aligátoři ale zachovali chladnou hlavu a svoje vítězství a postup do semifinále zpečetili brankou na 3:1

FbC Aligators vs. HBC Rigum Hodonín 3:1

V 1. semifinále se Aligátoři utkali s týmem Modré Ústřice. Hned od začátku je hrál zajímavý florbal. Modrá Ústřice se rychle ujala vedení 2:0. Následně měli oba týmy několik svých šancí, které buď zlikvidovali brankáři, případně zacinkala branková konstrukce. Ani jeden soupeř nevyužil ani svoji přesilovou hru a poločas skončil 2:0. Hned v úvodu druhé poloviny se Aligátoři vrhli do útoku a snížili na 1:2. Tento stav ale netrval dlouho, protože tým Modré Ústřice opět odskočil na rozdíl dvou branek.  Pomalu se blížil konec utkání. Družstvo mladých Aligátorů ale ještě zabojovalo a stav byl pár minut před koncem 2:3. Zkušený tým Modrá Ústřice ale nechal nikoho na pochybách, že si zahraje finále a rozhodl brankou na 4:2. Tým FbC Aligators spadnul do boje o 3. místo

Konečný výsledek semifinále:

FbC Aligators vs. Modrá Ústřice 2:4

V 2. semifinále Piráti z Cáru smetli tým TJ Sokol Břeclav. Aligátoři se připravovali na souboj s týmem TJ Sokol Břeclav velice pečlivě. Sledovali zmíněné semifinále, aby odhalili slabiny soupeře. To se jim asi vyplatilo, protože již v 11. vteřině utkání se dostali do vedení 1:0. Od té doby to nebyl moc florbal, ale boj. V hale přes 30 stupňů Celsia. Soupeř hrál druhé utkání po sobě, a velkou část hracího času si nahrával za vlastní bránou, bez snahy hrát dopředu. I když se Aligátoři snažili soupeře napadat, tak to nevedlo k úspěchu. TJ Sokol Břeclav jen občas nahodil vysoký lob na svého urostlého útočníka, kterého většinou zpacifikovala obrana Aligátorů. Bohužel se to jednou nepodařilo a hráč TJ Sokol Břeclav vstřelil určitě svůj nejkrásnější gól kariéry. Nabral míček u střídačky Aligátorů na čepel, a trefil mezírku nad ramenem brankáře Munzara. Střela nádherně zapadla do pravého horního rohu. Od té doby byl opět na hřišti boj, plný osobních soubojů, přerušovaný občas minutovým nahráváním TJ Sokol Břeclav za svou brankou. Zbývali poslední 2 minuty utkání, když útočník Aligátorů vymotal 2 bránící hráče a šel sám na brankáře TJ Sokol Břeclav. Pokusil se o kličku, která vyšla. Míček už směřoval do prázdné branky, ale brankář se neuvěřitelně natáhl a míček zachytil. Zápas už směřoval do nájezdů. Běžela poslední minuta utkání a Aligátoři se dostali do přečíslení 2 na 1, které zakončili střelou ze vzduchu a ujali se vedení 2:1. Zbytek utkání si již zkušeně pohlídali a na turnaji skončili na 3. místě.

Konečný výsledek o 3. místo:

FbC Aligators vs. TJ Sokol Břeclav 2:1

Komentář člena realizačního týmu FbC Aligators Milana Veselého:

„Od posledního turnaje je vidět velký pokrok. Hráči se již znali, což umožnilo lepší komunikaci při hře. Třetí místo bylo zasloužené. Věřím, že už to bude pouze lepší a na Hummel OpenGame ukážeme svoji pravou sílu! Držte nám palce a případně nás přijďte podpořit do haly.“