Jdi na obsah Jdi na menu

Nově tvořené družstvo juniorů se ukázalo na Očov Cupu v Hodoníně

V sobotu 25. května se poprvé sešlo nově složené družstvo juniorů FbC Aligators. Tým se tvoří z bývalých dorostenců FbC Aligators a SFK Slovácko. V dresech aligátorů se na turnaji představilo 15 hráčů do pole a netypicky 3 brankáři. Z plánovaného kádru na příští sezónu chyběli z různých důvodů 4 hráči. Je pikantní, že chyběli na ploše zrovna oba kapitáni svých družstev z letošní ligy, i když se potom hodonínský na turnaji objevil v roli fanouška. Poprvé se na lavičce představil nový realizační tým ve složení Martin Slabý a Milan Veselý. V dalších týmech na turnaji se představili i 4 hráči A-týmu mužů FbC Aligators.

V prvním zápase se FbC Aligators postavilo proti týmu Retro Stars Očov. Před začátkem zápasu proběhla jen velmi rychlá porada ohledně taktiky a určení sestavy. Do branky byl vyslán Tomáš Húska.

Začátek vypadal pro juniory Aligátorů velmi dobře. Do 5. minuty byl velmi aktivní a soupeře vůbec nepustil do hry, ale žádnou šanci si nevypracoval. Bohužel následně hned z první akce soupeř udeřil a stav byl 0:1. Po této brance Očov vysunul obranu a naši hráči měli velký problém v přechodové fázi. Následně tým Retro Stars Očov vstřelil další 2 branky a stav byl 0:3. Hráči Aligátorů působili velmi z výsledku zničeni. Následně si vypracovali velké šanci, které zlikvidoval výborný brankář soupeře. Následně Retro vstřelilo 4. branku, a o vítězi již nebylo pochyb. A přece jen se podařilo  FbC Aligators střelecky prosadit, když po vybojovaném míčku na polovině soupeře nedal útočník přesnou ranou k levé tyči soupeřovu brankáři šanci.

Konečný výsledek:

FbC Aligators vs. Retro Stars Očov 1:4

Do druhého zápasu vstupovali Aligátoři s tím, že pokud chtějí postoupit do semifinále, tak musí tým Xteam Bzenec porazit. Tentokrát byl jako brankář vyslán Lukáš Mončuk.

Začátek zápasu se hodně podobal prvnímu zápasu. Aligátoři byli lepší, ale žádnou šanci nevyužili. Naopak soupeř ze Bzence využil hned své první 2 střely k velmi rychle po sobě vstřeleným brankám a stav byl 0:2. Následně po několika minutách byl po dorážce střely od zadního mantinelu stav 0:3. Do konce prvního poločasu ještě dokázal Bzenec zvýšit na 4:0 a hráči FbC Aligators vypadali dost smutně. Pro realizační tým bylo velmi těžké namotivovat své hráče k jejich stabilnímu výkonu. Ve druhém poločase padly ještě 3 branky. Jednu vsítili Aligátoři a 2 Xteam Bzenec.

FbC Aligators vs. Xteam Bzenec 1:6

Vzhledem ke 2 prohrám ve skupině se Aligátoři zúčastnili pouze zápasu o 5. místo s věčným rivalem z Lanžhotu. Do branky tentokrát zaklekl Jakub Munzar.

Zápas pro ně začal výborně, když se v 56. sekundě ujali vedení. Tento výsledek trvalo pouze pár vteřin, protože Lanžhot vyrovnal na 1:1. Již tento divoký začátek byl předzvěst gólově bohatého zápasu. V polovině prvního poločasu se opět dostali Aligátoři do vedení, když odražení míček dorazili do branky. Netrvalo ani 2 minuty a soupeř opět vyrovnal a následně se po krásné akci dostal do vedení v zápase. Stav po prvním poločase 2:3. Bohužel i ve druhém poločase pokračovala střelecká nemohoucnost Aligátorů. I když šli několikrát sami na brankáře, tak gól nevstřelili. Místo toho se Lanžhot z ojedinělé akce prosadil a zvýšil na 4:2. Tento stav byl již pro FbC Aligators kritický. Tým vedení Martinem Slabým a Milanem Veselým již neměl co ztratit, a tak hráli na maximální riziko s cílem minimálně vyrovnat. Dostali Lanžhot pod velký tlak, který vygradoval snížením na 3:4 a o několik okamžiků později na vyrovnání stavu. Hráči jakoby dostali novou dávku sebevědomí a energie. Po vyrovnání dále pokračoval jejich tlak, který vygradoval 2 minuty před koncem, kdy otočili stav utkání ve svůj prospěch. Poslední minuta už nebyla tak nervi drásající, protože ihned po vstřelení branky na 5:4 zatloukli Aligátoři Lanžhotu poslední hřebíček do rakve, když se dostali do vedení 6:4.

Konečný výsledek o 5. místo:

FbC Aligators vs. Lanžhot 6:4

Komentář člena realizačního týmu FbC Aligators Milana Veselého:

„Turnaj splnil svůj cíl. Jednat se kluci seznámili, a taky my s Martinem jsme měli možnost zjistit, na čem budeme muset přes léto zapracovat. Výsledky a hru bych nechtěl moc hodnotit. Někteří kluci neměli dlouho hokejku v ruce, což bylo pozvat hlavně při práci s míčkem. Jen mě možná překvapila velmi pokleslá nálada, kdykoli jsme začali prohrávat. Věřím, že už to bude pouze lepší a na Hummel OpenGame ukážeme svoji pravou sílu! Držte nám palce a případně nás přijďte podpořit do haly.“