Jdi na obsah Jdi na menu
 


Neúspěšná cesta starších žáků pro body do Slavkova

18. 10. 2012

O uplynulém víkendu odehrálo družstvo starších žáků 2. turnaj v Jihomoravské lize. Do Slavkova jelo družstvo s cílem získat 3 body za výhru s týmem Sokola Židenic a odehrát vyrovnaný zápas proti jasnému favoritovi ze Znojma. Složení týmu bylo hodně podobné prvnímu turnaji, pouze přibyl nový objev z Vranovic Marek Vetr.

V zápase proti Znojmu jsme se rychle ujali nečekaného vedení 1:0. Hrál se velice zajímavý zápas se spoustou šancí na obou stranách. První třetina skončila 2:2, když se hned v první zápase za Aligátory trefil Marek Vetr. Jeho brance předcházela obrovská chyba hostujícího brankáře. S postupem času získával soupeř očekávanou převahu a zápas převážil střelecky na svoji stranu. Konečný výsledek byl 4:8. Utkání se muselo divákům velmi líbit, protože v něm bylo k vidění velké množství krásný a rychlých kombinací, které končili střeleckým pokusem na branku. Celkově bych utkání hodnotil velmi pozitivně, protože se ukázal potenciál družstva do budoucna.

 Po „nekonečné“ 4 hodinové pauze jsme nastoupili proti TJ Sokol Židenice. Dal se předpokládat vyrovnaný zápas, protože soupeř v jeho první zápase dne, porazil Lanžhot vysokých brankových rozdílem. Realizační tým po zhlédnutí dané utkání upozornil tým na jednoho velmi rychlého útočníka a styl hry soupeře. Do zápasů naše družstvo vlétlo ve velkém stylu, když hned v prvním střídání si vypracovalo 4 obrovské šance. Bohužel ani jedna neskončila gólovou radostí. Zápas se v pododném duchu odvíjel dále. Naše družstvo mělo tlak a soupeř využíval našich chyb v obraně, hlavně nedůrazu v brankovišti. Stav na ukazateli skóre nebyl pro nás dobrý. V půlce zápasu, když jsme se dostávali zpět do utkání, tak přišlo několik naprosto zbytečných vyloučení, které naše úsilí ničilo. Na počátku 3. třetiny došlo k velmi dramatické a nepříjemné situaci, když měl jeden ze soupeřů astmatický záchvat a volala se mu záchranná služba. Naštěstí se jeho stav zlepšil a rodiče i ho mohli po ošetření odvézt domů. V této době naše družstvo prohrávalo rozdílem několika branek. Po delší pauze, která vznikla v důsledku ošetřování, si naše družstvo vzpomnělo na svoji hru v prvním zápase a začalo dotahovat ztrátu. Půl minuty před koncem jsme se dotáhli za rozdíl jedné branky. Bohužel jsme už nedokázali ani při hře bez brankáře vyrovnat a nečekaně jsme prohráli 4:5.

zaci--2-.jpg