Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nečekané a neuvěřitelné

V neděli 24. Března pokračovalo florbalové putování mužů C ze Šlapanic a to v Pohořelicích.

Do obou zápasů jsme měli, vzhledem k postavení v tabulce, vstupovat jako favorité. Nicméně v životě, a i v tom florbalovém, není vše jak se dopředu očekává.

V prvním zápase nás čekali brněnští Gulivers D. Ti s několika posilami, byli nakonec pro naše družstvo velmi tvrdým oříškem. Náš mdlý vstup do utkání vedl po několika minutách ke skóre 2:0 a to se štěstím. I v druhé třetině nás soupeř téměř nepustil do žádné akce a my obdrželi další dva góly. Nutno podotknout, že nebýt našeho skvěle chytajícího golmana, skóre mohlo být dvojnásobné. Do třetí třetiny jsme vstoupili neubráněným oslabením a pozměněnou sestavou. Bohužel až ve chvíli, kdy bylo o osudu zápasu rozhodnuto se nám podařilo dvakrát upravit výsledek, ale naši další snahu pohřbil soupeř další brankou a my nakonec prohráli 6:2.

Ve druhém zápase jsme měli tu čest se utkat s VSK MZLU Brno, které má ve své sestavě nejlépe bodujícího střelce soutěže R. Janouška. I když jsme to ještě netušili, i díky jeho schopnostem nás čekalo neuvěřitelné drama. Zápas jsme začali ve svižném tempu a rychle vedli 2:0. Pak však přišla temná dvouminutovka plná našich chyb a my rázem prohrávali 2:3. Před přestávkou jsme se štěstím vyrovnali. Poté začala velká přetahovaná o výsledek. Soupeř sice dal dvěma góly na 3:5. Nám se podařilo naštěstí dvěma rychlými góly po sobě vyrovnat. Nicméně soupeř vstřelil ve druhé třetině ještě jednu branku a my do posledního dějství vstupovali za stavu 5:6. Naše družstvo však chtělo body a proto jsme bojovali. My vyrovnávali a soupeř unikal. To vše až do skóre 8:8. Poté jsme gól vstřelili my a doufali, že už to nepustíme. Pak ale vyrovnal soupeř. Necelé dvě minuty před koncem. Když chcete něco v zápase ještě dokázat za tohoto stavu, vemte si time-out a pošlete tam to nejlepší co máte k dispozici. To jsme naštěstí udělali my a v době kdy do konce zbývalo 17 vteřin vsítili branku na 10:9. Poté následoval time-out soupeře, avšak zkušená pětice, která se o gól zasloužila, si jej také ubránila.

O tomto utkání, odehraném bez jakéhokoliv vyloučení, poté jeden z našich hráčů prohlásil: „I když jsme v podstatě celej zápas prohrávali, všechno jsme to měli pod kontrolou.“ J                                                           

                                                                Václav Sedláček – kapitán

muzi-c-24.3.2013.jpg