Jdi na obsah Jdi na menu

Muži A o víkendu 27.-28.10.2012

5. 11. 2012

V sobotu 27.10.2012 sehrál florbalový tým z Klobouk soutěžní utkání s družstvem S.K. P.E.M.A. Opava. Hosté ze severu Moravy se sice první brankou zápasu v páté minutě dostali do vedení, domácí Aligátoři však dokázali rychle odpovědět a během sedmdesáti vteřin obrátili skóre ve svůj prospěch. Opava poté zvládla ještě v poslední minutě první třetiny vyrovnat na 2:2, ale domácí opět bleskově zareagovali a ještě před přestávkou získali vedení zpět do svojí přízně. Druhá třetina se odehrávala zcela v režii Aligátorů, když ji jednoznačně vyhráli 4:0. Ve třetí části S.K. P.E.M.A. nastoupili s mohutným náporem a zaznamenali i střelecké úspěchy, domácí však dokázali reagovat a dokonce v této dvacetiminutovce byli brankově úspěšnější. Po uplynutí šedesátiminutové hrací doby se zaslouženě radovali z jasného vítězství 10:4.

Nedělní program postavil před kloboucké Aligátory Z.F.K. AQM Petrovice, toho času druhý tým soutěže. Zápas začal nadějněji pro domácí, kteří po počáteční oťukávání využili nevýrazného herního projevu Petrovic a dostali se do příjemného vedení 2:0. Následně se však nedokázali vyvarovat zbytečných chyb a odstartovali tak dramatický, gólově bohatý zápas, v jehož průběhu celkem pětkrát vedli, ale soupeř od česko-polských hranic pokaždé dokázal srovnat krok. Svou sílu Petrovičtí ukázali zejména v závěrečné třetině, kdy jim vyšlo doslova vše, na co sáhli a sedmi brankami potvrdili svůj formát a umístění v tabulce. Aligátoři se až do konce nevzdávali, prohře přesto zabránit nedokázali, a tak po třetinách 4:3, 3:3 a 2:7 svítilo nakonec na ukazateli skóre 9:13 ve prospěch hostí.