Jdi na obsah Jdi na menu

Dorostenci FbC Aligators Šlapanice Klobouky po zajímavém výkonu získali 6 bodů

V soboru 23. března odehráli dorostenci FbC Aligators Šlapanice Klobouky další zápasy Jihomoravské ligy. Na domácím turnaji v Pohořelicích se postupně střetli s týmy FRC Mikulov a Bulldogs Brno B. Soupiska byla opět jako na předchozích turnajích zdecimována nemoci, zraněními a kolizí s jinými aktivitami hráčů. Tým nakonec cestoval s 8 hráči do pole a 1 brankářem, což není zrovna ideální počet pro střídání.

V prvním zápase vstupovali Aligátoři, jako jasní favorité, protože v minulých utkáních zvítězili proti stejnému soupeři velkým rozdílem. Další důvod pro roly favorita byla sestava soupeře. Mikulov přicestoval pouze z 5 hráči do pole.

Od první vteřiny měli Aligátoři převahu, ale nedostávali se do velkého množství brankových příležitostí. Velký problém jim dělal systém střídání, kdy si hráči na ploše podle situace měnili pozice. Dalším problémem byla velmi vysunutá obrana soupeře a také zvláštní povrch podlahy v hale. První branka padla ve 4. minutě, když střelu Thomase Jakubce dorazil jeho bratr Denis. To byl ale poslední gól v této části.

V přestávce mezi třetinami bylo na lavičce FbC Aligators velmi rušno, protože hráči k utkání přistupovali velmi špatně. Na začátku 2. třetiny se opět prosadil Denis Jakubec, kterému asistoval kapitán Martin Charvát. V 5. minutě uzavřel svůj čistý hattrick Denis Jakubec, tentokrát mu přihrál Jakub Svoboda. Stav byl 3:0. V 9. minutě se dvakrát střelecky prosadil Pavel Soldán. Nejprve využil nahrávku od Denise Jakubce a následně od Jakuba Svobody. To bylo ale v této části vše. Stav po konci druhé části byl 5:0.

V závěrečné třetině dokončil ve 4. minutě Pavel Soldán svůj hattrick, asistoval mu opět Jakub Svoboda. V následných minutách se opět třikrát rychle po sobě trefil Denis Jakubec, který tak v zápase vstřelil 6 branek. Asistoval mu Pavel Soldán a Thomas Jakubec. Poslední branku Aligátorů vsítil Pavel Goliáš po nahrávce Pavla Soldána. Stav 10:0. Nakonec se prosadili i soupeři z Mikulova, když v zápase velmi aktivní Roman Svoboda přesnou střelou překonal brankáře. Ten neunesl ztrátu čistého konta a po hození helmou dostal trest za nesportovní chování.

Konečný výsledek:

FbC Aligators Šlapanice Klobouky vs. FRC Mikulov 10:1

Ve druhém utkání nastoupili Aligátoři proti soupeři Bulldogs Brno B, s kterým v předchozím utkání smolně prohráli. Menším varováním byla i soupeřova výhra nad konkurentem o 2. místo v tabulce z Hodonína, kterého porazili 4:3.

První branka padla ve 4. minutě, když hráč Aligátorů Denis Jakubec dorazil výbornou střelu Pavla Goliáše. Další branka padla až na konci třetiny, když obránce Bulldogs Brno B nastřelil neuvěřitelně z rohu vlastního brankáře a vsítil tak vlastní branku. Během třetiny oba brankáři předvedli několik pěkných zákroků. Stav po první třetině 2:0.

Druhá třetina přinesla pouze jednu branku, když se ve 3. minutě prosadil po nádherné nahrávce Denise Jakubce, Jan Krmela. V této třetině byl na každé straně vyloučen jeden hráč.

Začátek 3. třetiny rozhodl o výsledku celého utkání. Mezi 2. a 4. minutou se Aligátoři 4 krát prosadili a to ještě neproměnili nařízené trestné střílení. Nejprve se prosadil Pavel Soldán, následně Jan Krmela po asistenci Denise Jakubce. Pak opět Pavel Soldán a následně v přesilové hře Daniel Soukup, po krásné nahrávce od Jana Krmeli. Bulldogs Brno B uprostřed série branek vyměnili brankáře. Stav byl 6:0. V 6. minutě utkání, se po důrazu na brankovišti, prosadili i hosté z Brna. Aligátoři ale nechtěli nechat nic náhodě a po fantastickém pasu Thomase Jakubce šel sám na branku Jakub Svoboda a vstřelil 7. gól FbC Aligators. Konečný stav ještě v 10. minutě změnil svoji brankou Pavel Goliáš.

FbC Aligators Šlapanice Klobouky vs. Bulldogs Brno B 8:1

Komentář trenéra FbC Aligators Šlapanice Klobouky Milana Veselého:

„Úvodem bych chtěl poděkovat soupeřům za zápas. Mikulov i přes svůj počet chtěl hrát florbal, na což jim děkuji. Bulldogs Brno B zase porazilo Hodonín, čímž nám ulehčili cestu na 2. místo v tabulce. Velké poděkování patří i našim pořadatelům, kteří nás celý den povzbuzovali nejen tím, že pouštěli motivační hudbu před i během zápasu. Hráči k prvnímu zápasu nepřistoupili vůbec zodpovědně. Skoro každý hrál sám na sebe, hlavně získat co nejvíce bodů do „kanady“, což je v kolektivním sportu nemyslitelné! Musel jsem díky tomu i hodně zvýšit o přestávce hlas. Ve druhém zápase se to už zlepšilo, což se projevilo na dobrém výkonu a zasloužené výhře. Určitě musím vyzdvihnout výkon brankáře, který hlavně ve druhém zápase měl několik výborných zákroků.“