Jdi na obsah Jdi na menu

Další úspěšný turnaj mužů „C“

9. března nás, družstvo mužů ze Šlapanic, čekal další turnajový den. Po pauze, kdy jsme jeden turnaj měli volno, nás čekal ve sportovní hale v Rousínov nelehký dvojzápas proti čtvrtému, respektive třetímu družstvu soutěže.

Na turnaj jsme dorazili v počtu deseti hráčů do pole, což byl ideální stav. To však nemohl říct náš první soupeř z Pohořelic, kterého zrovna potkala spousta onemocnění a tak hrál pouze v sedmi. Bohužel souhrou několika okolností se nám povedlo nezapsat jednoho hráče do utkání, což rozhodčí zjistili až ve třetí minutě utkání, kdy onen hráč asistoval u našeho prvního gólu. Následovat mohla jen ČK1 a následná perná pětiminutovka. Naštěstí soupeř v ní fauloval a tím naši počáteční hloupost nepotrestal. Naopak my jsme se zvedli ke skvělému výkonu a během první třetiny „vyrobili“ skóre 0:4. Tím dostalo utkání jasný směr a my v jeho pokračování soupeři umožnili nepříznivý výsledek jen upravit na 6:8 z jeho pohledu.

Naše druhé utkání slibovalo mnohem více adrenalinový zážitek, protože jsme k němu nastoupili proti domácímu Rousínovu, který byl mocně hnán dopředu svým početným kotlem příznivců. První třetina se nám vůbec nepovedla. Nedařilo se nám vůbec nic. Soupeř byl všude rychleji, rozehrávka se nedařila a protivník trestal. 3:0 po první části bylo ještě milosrdné. Naštěstí pro nás, ale stále hratelné. Do druhé části jsme sice vstoupili oslabením, ale jakoby v něm se začal vývoj hry měnit. Pohořelický obránce se špatně domluvil s golmanem a společně nám zařídili snížení. Gól na 3:2 jsme vstřelili také v oslabení. Mladý soupeř, zřejmě bez výraznějších zkušeností se začal bát o výsledek a my převzali iniciativu. Vyrovnat jsme stihli ještě ve druhé třetině. Třetí  část byla velkým bojem o každý centimetr hřiště. My jsme byli o trochu horší, snad proto že nám možná docházeli síly, nebo pro ustavičné fandění díváků, kdo ví. I přesto že jsme tři minuty před koncem dostali gól na 4:3 a hala bouřila, my ji znovu dokázali utišit, když jsme znovu vyrovnali asi minutu před koncem. Za výkon obou týmů byla zasloužená remíza.