Oddíl

Příspěvky

Příprava nového družstva mladší žákyň

31. 10. 2012

25.11.2012 pořádá náš oddíl ve spolupráci Jihomoravskou a Zlínskou florbalovou unií turnaj mladších žákyň v rámci propagace dívčího florbalu. Náš oddíl dává dohromady družstvo dívek, které nás budou v budoucnu reprezentovat v oficiálních soutěží (žákyně, mladší žákyně). Na fotografii, složené ze snímků z různých akcí, kde se účastnily družstva dívek našeho oddílu, jsou vyobrazeny dívky ze Šitbořic, Těšan i ze ZŠ Pozořice, které jsou vybrány na tento turnaj. Doufejme, že v budoucnu dosáhnou stejných úspěchů jako jejich vrstevnice :-)

Celý příspěvek | Rubrika: Oddíl | Komentářů: 0

Elévové a elévky odehráli 27.10.2012 svůj první turnaj v Uherském Brodě

28. 10. 2012

27.10.2012 odehrál tým elévů a elévek svůj první turnaj Orelské florbalové ligy v Uherském Brodě. Tým byl složený z 6 holek a 3 kluků ve věku 7 až 11 let. Někteří z nich odehráli své první utkání, a proto se na turnaj moc těšili. Původně bylo v plánu odehrát tři utkání, a to s Domanímem, Uherským Brodem a Uherským Hradištěm, ale bohužel se Uherské Hradiště nedostavilo. Tedy odehrála se jen dvě soutěžní utkání a další dvě mimo soutěž.

Sestava: Kateřina Vokálová 6, Veronika Halasová 16, Eva Filipová 10, Jan Valíček 5, Zdeňka Přibylová, Ludmila Halasová 8, Marek Schnirch 12, Vojtěch Zouhar 9, Jitka Kurdiovská 1,

Ženy odehrály 27.10.2012 svůj další turnaj v Rousínově

Ženské družstvo přiváží ze čtvrtého turnaje poctivě vybojované 3 body, když nejprve nestačilo na Hattrick Brno a poté zdolalo Uherský Brod. Hráčky Hattricku byly odhodlané vrátit nám porážku z prvního vzájemného měření sil, a jelikož ani my nepřijeli do Rousínova rozdávat body, byl k vidění bojovný a zajímavý florbal. Klíčovým momentem byla rychlá ztráta vedení 3:2, získaného bleskově využitou pře

silovkou. Za stavu 3:3 jsme pak udělali dvě zbytečné chyby v obranné činnosti a v závěru ani přes enormní snahu nedokázali skóre dotáhnout. Ve druhém zápase jsme naopak měli co Brodu oplácet my, na soupeře jsme pořádně vlétli a postupně navyšovali skóre až na 5:1. Ve druhé třetině jsme však začali víc zmatkovat než hrát, výsledkem čehož byly tři rychlé góly v naší síti. Ve třetí třetině se ale holky vrátily zpátky na zem a vítězství se zkušeně pohlídaly.

Dorostenci nezvládli vyrovnaný zápas o první místo

25. 10. 2012

V neděli 21. října odehráli dorostenci 3. turnaj sezóny. Turnaj se konal v Rousínově, kde se proti nim jako první postavil tým TJ Sokol Brno Židenice. V tomto utkání si mužstvo věřilo a mělo jasný cíl – 3 body. To se jim také podařilo, aniž by se hráči nějak výrazně snažili. Naši dorostenci diktovali tempo hry. Hrálo se jen na jednu bránu. Židenice se snažili alespoň bránit, ale ani to se jim moc nedařilo. O tomhle zápase ani není, co víc komentovat. Konečný výsledek byl 15:0.

Hráči po výhře nad Židenicemi byli dobře naladění a připravení na druhý zápas tohoto dne, kde se proti nim postavil mnohem těžší soupeř – TJ Znojmo STRABAG. V úvodu zápasu byli naši dorostenci ve velké pohodě, protože už po třech minutách měli náskok o dvě branky, které vstřelil Pavel Soldán a Jan Krmela. Ovšem po naších třech katastrofálních chybách Znojmo dokázalo otočit skóre a stav byl 2:3. Trenér si vzal time-out, aby se hráči uklidnili a řekl jim, jak mají hrát. Hráči se rychle vzpamatovali a takové chyby naštěstí už nedělali. První třetina skončila za stavu 2:3. Ve druhé třetině padl jediný gól, a to vyrovnávací na 3:3, který vstřelil opět Pavel Soldán. Začátek třetí třetiny přinesl další rychlý gól, tentokrát ale do naší branky. Stav 3:4 se dlouho neměnil. Teprve až na začátku deváté minuty třetí třetiny Znojmo vstřelilo svůj pátý gól. Na tohle ale dokázal odpovědět Jakub Svoboda a snížil na 4:5. To naše hráče samozřejmě nabudilo a není divu, že si Znojmo vzalo oddechový čas. Konečný výsledek, i přes velkou snahu vyrovnat, nakonec zůstal stejný, 4:5. Hráči byli zklamáni, protože vyhrát se dalo. Minimálně remíza by byla spravedlivá, protože při dvou našich šancích zazvonila branková konstrukce.

Muži C odehráli svůj druhý soutěžní turnaj

Družstvo mužů „C“ odehrálo 21. října svůj druhý turnaj, v našich dvou zápasech se bohužel nepodařilo navázat na poslední výhru, a tak hlavně kvůli nízkému počtu zúčastněných hráčů zaznamenalo dvě porážky.

V prvním zápase od pořádajícího družstva FBC Lupeni Pohořelice 3:6. Do druhého zápasu jsme nastoupili ještě oslabenější a prohráli 3:11 s Florecem Brno.

Memoriál Karla Procházkyo putovní pohár ve florbale žákyň

24. 10. 2012

Šitbořické florbalistky zavítaly v sobotu 20.října do brněnských Bohunic na tradiční Memoriál Karla Procházky, pořádaný tamní orelskou jednotou. Družstvo starších žákyň potvrdilo svou jedinečnost a zkušenost a poměrně v pohodě si dokráčelo pro turnajové vítězství a krásný putovní pohár. Ve třech zápasech děvčata porazily postupně Orel Židenice 7:0, o zraněnou oporu Terezu Ondráčkovou oslabené Těšany 4:1 a na závěr pořadatelské družstvo 3:2.

Turnaj byl poprvé proložen zápasy nejmladších nadějí, kterého se účastnily i šitbořická "miminka", a i když všechna svá utkání prohrála, dokázala svým nadšeným a roztomilým pobavit, rozesmát a občas i dojmout všechny přihlížející a zejména své nové trenérky z řad dorostenek. Popřejme jak starším dívkám, aby se jim dařilo i nadále a těm mladším, aby je florbal bavil a těšil ještě hodně let.

Muži B odehráli svůj první turnaj v sobotu 20.10.2012 v Dubňanech

Muži B FbC Aligators sehráli včera 20.10.2012 svůj první soutěžní turnaj v Dubňanech. V prvním zápase jsme prohráli s Dubňany 2:7, kde rozhodla první třetina (1:5), kdy se tým sžíval s novou sestavu a taktikou. Ve druhém zápase s Lanžhotem B se hra zlepšila, a díky tomu jsme vyhráli 4:1.

Sestava: Jan Němeček 6, Rostislav Zouhar 20, Marcel Lanžhotský 7, Tomáš Kallus 5, Michal Hofferík 77, Jakub Krupička 3, Daniel Petlák 2, Jaroslav Hála 75, Daniel Konečný 22, Rostislav Ondráček 16, Tomáš Chromý 4, David Štěpánek 8, Martin Horák 14, Tomáš Hradečný 71, Zbyněk Sekanina 1,

Neúspěšná cesta starších žáků pro body do Slavkova

18. 10. 2012

O uplynulém víkendu odehrálo družstvo starších žáků 2. turnaj v Jihomoravské lize. Do Slavkova jelo družstvo s cílem získat 3 body za výhru s týmem Sokola Židenic a odehrát vyrovnaný zápas proti jasnému favoritovi ze Znojma. Složení týmu bylo hodně podobné prvnímu turnaji, pouze přibyl nový objev z Vranovic Marek Vetr.

Žákyně sehrály v neděli svůj druhý turnaj v lize mladších žáků

15. 10. 2012

V neděli 14.10.2012 v Brně v hale Tesla Lesná odehrály žákyně svůj druhý turnaj v lize mladších žáků. Pro náš oddíl tradiční sportovní hala, kde odehrála své první zápasy většina hráčů našeho oddílu, kteří začínali v mládežnických družstev. Tentokrát již 4 generace žákyň našeho oddílu.

Sestava: Denisa Jančíková 11, Kateřina Říčánková 3, Michaela Kozáková 3, Nikola Danielová 9,kapitánka Lenka Novotná 6, Lucie Honková 16, Petra Jeřábková 14, Lenka Stejskalová 13, Eva Filipová 17, Martina Lvová 7, Markéta Viktorinová 10, Klára Zítková 5, Ester Dvořáčková 2, Petra Filipová 4, Anna-Marie Nahodilová 8, brankařky Veronika Halsová 44 a Nikol Pehalová 1,

Třetí turnaj II. ligy žen v Rousínově

14. 10. 2012

Třetí turnaj ženského družstva přinesl opět poloviční úspěch. Souboj s židenickým "céčkem" nám příliš nesedl, soupeř poctivě bránil, nedařil se přechod do útoku ani koncovka a nepřesnosti v naší obraně dokázal soupeř i přes výborný výkon Ivčy Hradečné v brance čtyřikrát potrestat.

I ve druhém zápase proti Lanžhotu jsme se rozjížděli pomaleji, ovšem naše obrana tentokrát pracovala bezchybně a v útoku především díky střelecké fazóně Lenky Novákové přece jen skóre pomalu narůstalo. Ve třetí třetině jsme si otevřeli doslova střelnici, postupně se rozstříleli i ostatní a utkání jsme dohráli v exhibiční pohodě a užili si mnoha pěkných kombinací i hezkých gólů. Zvlášť kombinace po ose Palánová-Pražáková-Palánová byla "jak z knížky", že? :)