Jdi na obsah Jdi na menu

Dorostenky FbC Aligators Šitbořice Těšany se staly vicemistryněmi české republiky 2011/12

Je to neuvěřitelné, ale úspěchy Šitbořických florbalistek nekončí. Po výhře v Orion florbal cupu základních škol, o čem jsme vás již dříve informovali, vyhrály pod hlavičkou FbC Aligators Šitbořice Těšany, kde hrají spolu s hráčkami ze ZŠ Těšany, Jihomoravsko-Zlínskou ligu dorostenek a zajistily si postup na mistrovství republiky.

Mistrovství se konalo 14.-15.4.2012 v Opavě, kde se sešlo 8 nejlepších družstev republiky. Spolu s námi to byla družstva zvučných jmen, Tatran Střešovice,  FbŠ Bohemians, TJ JM Chodov, S.K. P.E.M.A. BCC Opava, ELITE PRAHA, 1. SC WOOW Vítkovice a Hroznová Lhota, tedy krom dvou, jsou to družstva,  jejichž seniorská družstva hrají extraligu.

Ve čtvrtfinále, které se hrálo v sobotu na dva zápasy, nám los přisoudil Tatran Střešovice. Přestože to bylo družstvo zvučného jména, děvčata se nezalekla a hned v první třetině po velkém tlaku vstřelila dvě branky. Tatran, zaskočen takovým tlakem, nebyl schopen vstřelit gól. Nakonec se mu to povedlo jen jednou a děvčata vyhrála 2:1. Na druhý zápas nastoupil Tatran s novou taktikou. Nasadil od začátku vysoké tempo a naše obránkyně měly co dělat, aby tlaku nepodlehly a díky skvělé spolupráci s útokem se podařilo vstřelit dvě branky. Tatran pak ke konci zápasu odvolal brankařku a pod velkým tlakem vstřelil kontaktní gól. Závěr byl velice dramatický, ale holkám se podařilo ubránit výsledek 2:1 a postoupit do semifinále.

V semifinále narazily na ELITE PRAHA, kterou každý tipoval na vítěze celého play off. Dokonce před začátkem semifinále se mluvilo o nich jako jistých finalistkách a nás už jasně viděli na boj o bronz. Děvčata to brala velice osobně a motivovalo je to ukázat, že to proti nám nemá nikdo jisté. Zápas začal tlakem soupeře a našim skvělým bráněním. Soupeř však dělal chyby a naše holky si začaly vytvářet šance, které vedly v závěru první třetiny k vstřelení dvou branek. Po druhé bezgólové třetině se nám povedlo na začátku třetí třetiny vstřelit třetí branku. Soupeř byl zdrcen a přesto, že se mu povedlo vstřelit kontaktní gól, po závěrečné přestřelce zápas skončil k údivu všech naši výhrou 7:3.

Ve finále nás čekaly nevyzpytatelné hráčky Opavy. Byl to zápas naší kombinační hře ve střetu s jejich hrou postavenou na technické vyspělosti některých hráček. Soupeři se sice povedlo vstřelit první gól, ale naše děvčata v zápětí vyrovnala a ještě přidala jeden gól navíc. Celý zbytek první třetiny a celou druhou třetinu se nám dařilo tento výsledek udržet, ale třetí třetina rozhodla. Únava z náročných zápasů ve čtvrtfinále a semifinále (Tatran skončil na 5. místě jako nejlepší poražený ze čtvrtfinále a Elite, náš soupeř ze semifinále, skončila na třetím místě po jasné výhře s Bohemians Praha 7:1) a zvyšující se tlak soupeře hnaný fanděním diváků vedl k vstřelení vyrovnávajícího gólu, jenž rozhodil celé náš tým. A tak během chvilky dostaly ještě tři góly a bylo to 5:2. Naše děvčata se ještě dokázala vzchopit a snížit na 5:4. I přes závěrečný tlak, kdy se podařilo trefit 10 sekund před koncem břevno, se nepodařilo vstřelit gól a zápas tak skončil naši prohrou. Finále bylo vyrovnané, plné zvratů a napětí, prostě takové, jaké má být. Ale vítěz může být jen jeden. Při předávání stříbrných medailí měly holky ještě oči plné slz. Až cestou domů si   uvědomily, jakého vlastně úspěchu dosáhly a začaly si užívat stříbrných medailí.

Jaroslav Hála

trenér a předseda FbC Aligators

A co dodat na závěr? Byl to obrovský úspěch, který předčí i zlaté medaile v Orion florbal cupu. V Orion florbal cupu jsme porážely velké školy, ale v Opavě jsme porážely velkokluby zvučných jmen. Během dvou let se nám povedlo přivézt za ZŠ Šitbořice bronzové a zlaté medaile ve starších žákyních a ZŠ Těšany bronzové medaile v mladších žákyních Orion florbal cupu. Vyhrály Jihomoravsko-Zlínskou ligu mladších žákyň a dorostenek a teď se staly vicemistryněmi republiky. Holky však nekončí a kladou si další cíle do budoucna. Letos se dokonce rozhodly, že oproti loňskému roku nechtějí od obce věcné dary, které dostaly v loňském roce za bronz, ale uvítají příspěvek na jeden ze dvou největších mládežnických turnajů na světě Parague games, kde chtějí poměřit síly s týmy ze zahraničí a především s družstvy z kolébky florbalu Švédska.

Děkuji všem hráčkám, Ludmile Sejákové, Anně Jansové, Marii Halasové, Natálii Hlavaté, Tereze Baranové, Kristýně Chudiakové, Nikole Hofferíkové, Haně Dopitové, Haně Košvicové, Pavlíně Steinbockové, Tereze Ondráčkové, Kateřině Vahalové, Vendule Novákové, Lucii Němečkové, Karolíně Endlicherové, Lence Stejskalové, Lence Novotné, Nikole Danielové a Ivance Hofferíkové za obrovské nasazení, kdy do hry vložily srdíčko, neuvěřitelný výkon, kterému předcházelo dlouholeté trénování. Děkuji trenérovi Petru Kadlecovi, který po mně v loňském roce tento tým převzal jako hlavní trenér a tím přinesl do hry něco nového. Děkuji obcím Šitbořice a Těšany za dlouhodobou finanční a morální podporu. Základní škole Šitbořice a Těšany za podporu a za umožnění trénování pod jejich záštitou. Děkuji i sponzorům, kteří svou podporou odlehčují finanční zátěž hráček, která není malá.  Doufám, že se do budoucna najde více sponzorů, kteří podpoří takto úspěšný tým. To nám pak bude ke štěstí chybět jen domácí sportovní hala.